اطلاعیه ها

قابل توجه دانش آموزان عزیز :  توزیع کتابهای درسی در روز یکشنبه مورخ 402/6/26 در محل آموزشگاه توزیع خواهدشد.لطفا پس از تحویل کتابها حتما نسبت به منگنه نمودن و جلد گرفتن کتابها اقدام نمایید.قابل توجه دانش آموزان پایه هفتم و اولیای محترم آنها:مراسم جشن  جوانه ها  ویژه  ورودی های  پایه هفتم در روز چهارشنبه مورخ 402/6/29 از ساعت 16 تا 18 در محل سالن پژوهشسرای متقین به آدرس خیابان فردوسی میدان کارگر برگزار می گردد.حضور دانش آموز و یکی ازاولیا در این مراسم الزامی است. 

مسابقه کتاب خوانی

مسابقه یار مهربان شماره 1

سلام دانش آموزان عزیز اولیا گرامی و همکاران ارجمند:

اولین مسابقه کتابخوانی را با یک کتاب بسیار ارزشمند شروع می کنیم.دلیل انتخاب این کتاب این بود که هر کسی برای شروع کتابخوانی ابتدا باید این کتاب را بخواند. خواندن این کتاب ارزشمند را به همه نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان توصیه می کنم.در واقع این کتاب به ما کمک می کند که به یک کتابخوان حرفه ای تبدیل شویم و اصول کتابخوانی را یاد بگیریم.احتمالا برای شما هم پیش آمده که کتابی را خوانده‌اید، حتی موقع خواندن کتاب لذت هم بردید، اما وقتی خواستید درباره‌اش با کسی صحبت کنید چیزی از محتوای کتاب در ذهنتان نمانده. در خلاصه کتاب چطور کتاب بخوانیم از این مشکل، علت و راه حل‌اش حرف می‌زنیم. اولین مسابقه را با یک فایل صوتی از خلاصه کتاب ارزشمند :چطور کتاب بخوانیم انتخاب نموده ام.ابتدا فایل صوتی را دانلود و گوش کنید و در مسابقه ما شرکت نمایید. سپس در صورتی که علاقمندید اصل کتاب را از لینکی که دا ذیل وجود دارد خریداری نمایید.اما برای شرکت در مسابقه گوش دادن به فایل صوتی کافیست.

روش مسابقه:

ابتدا خلاصه کتاب را از اینجا دانلود کنید .خلاصه کتاب را دو بار با دقت گوش کنیدو سپس آنچه از کتاب فهمیده اید را در یک صفحه و حداقل 10 و حداکثر  15 سطر بنویسید و برای ما ارسال تمایید.

جوایز :

نفر اول 500000 ریال نفر دوم 400000 ریال و نفر سوم 300000 ریال . به کلیه شرکت کنندگان 200 امتیاز طرح تلاش آفرین. ضمنا جوایز گروه های شرکت کننده با هم متفاوت می باشد

فرصت ارسال : از تاریخ 99/6/1 تا 99/8/15

شرکت کنندگان : دانش آموزان ، اولیا و دبیران و کارکنان .

 

چرا کتاب “چطور کتاب بخوانیم” را پیشنهاد می‌کنیم؟

کتاب خواندن نیاز به یادگیری دارد. هرچقدر زودتر این را بفهمیم، بهتر از کتاب‌هایی که می‌خوانیم استفاده می‌کنیم. “چطور کتاب بخوانیم” در واقع همین کار را می‌کند و به ما نشان می‌دهد کتاب خواندن نیاز به یادگیری دارد. اگر کتاب نمی‌خوانیم یا اگر وقتی کتاب می‌خوانیم در ذهنمان نمی‌ماند شاید دلیلش این است که یاد نگرفته‌ایم چگونه کتاب بخوانیم. مورتیمر آدلر، نویسنده کتاب، به ما یاد می‌دهد چطور با خواندن یک کتاب به مسئله‌ی اصلی نویسنده برسیم. چطور کلیت کتاب را در چند جمله یا یک پاراگرف کوتاه نقل کنیم؟ چطور بخش‌های عمده و اصلی کتاب را بشناسیم و بتوانیم نشان بدهیم که چطور این بخش‌ها در قالب یک کل منسجم منظم شده‌اند؟ پاسخ به این پرسش‌ها کمک می‌کند تا بهتر کتاب بخوانیم و از کتابی که می‌خوانیم بهتر بهره ببریم.

نویسنده‌ کتاب “چطور کتاب بخوانیم” کیست؟

مورتیمر آدلر فیلسوف و نویسنده‌ی امریکایی است. آدلر از نویسندگان و ویراستاران دانشنامه‌ی بریتانیکا بود و علاوه‌بر این کتاب‌های فراوانی نوشت، و به عنوان نویسنده، سردبیر و ویراستار مجموعه‌های مهمی گردآوری کرد. مثل مجموعه ۵۴ جلدی «برترین آثار برجسته غرب». آدلر در تمام نوشته‌هایش سعی کرده برای مخاطبینی بنویسد که لزوما تحصیلات دانشگاهی ندارند یا متخصص نیستند. “چطور کتاب بخوانیم” را هم با همین هدف نوشت. در ویرایش‌های دوم به بعد کتاب، چالرز ون دورن نیز به مورتیمر آدلر پیوست و بخش‌هایی به کتاب اضافه شد. نسخه‌ای که امروز از “چطور کتاب بخوانیم” در دستمان است نتیجه‌ی این ویرایش‌های چالرز ون دورن در کنار مورتیمر آدلر است.

 

خرید کتاب چطور کتاب بخوانیم

کتاب How to read a book به فارسی با عنوان چگونه کتاب بخوانیم منتشر شده است. لینک‌های خرید کتاب در صفحه از کجا بخریم هست.